Raset gikk natt til søndag 14. mars. Befaring med drone viser at det dreier seg om et større steinras, fra rundt 200 m oppe i fjellsiden.
Det blir gjort undersøkelser av geolog med helikopter mandag formiddag, men vil ta tid før veien er ryddet og kan åpnes igjen for alminnelig ferdsel.
Veien åpnes kort 16:00 – 17:00 søndag 14. mars
Det er flere fastboende og svært mange hytter som blir berørt av den stengte veien.
For at fastboende og andre som befinner seg inne i området skal få komme seg ut, vil veien derfor bli åpnet i et kort tidsrom søndag ettermiddag, mellom kl. 16:00 -17:00.
Merk at før nærmere undersøkelser er gjort kan vi ikke si når det blir ny mulighet til å komme seg ut av området.
Ber om bistand til å spre informasjonen
Det er krevende å nå hyttefolk i området, og vi ber derfor media og enkeltpersoner bidra til å spre denne informasjonen til alle i området.
For mer informasjon:
Se 175.no for oppdatert informasjon
Ved spørsmål fra publikum kan ansvarlig entreprenør NCC, kontaktes: Espen Faane, mob. 995 30 359