Hovedutvalg Telemark

Fylkestinget vedtok i sitt møte 15.03.22 å opprette to hovedutvalg som får funksjonstid fram til 31.12.2023

Hovedutvalget Telemark består av 22 medlemmer som fordeles som følger:

Arbeiderpartiet (6), Høyre (5), Senterpartiet (3), Fremskrittspartiet (2), Miljøpartiet De Grønne (1), Sosialistisk Venstre (1), Venstre (1), Kristlig folkeparti (1), Rødt (1) og Folkets Parti (1)

Hovedutvalg Telemark skal forelegges alle saker som berører etableringen av fylkeskommunene Telemark fram til opprettelsen og innstille til Fylkestinget i disse sakene. Delegert myndighet innarbeides i delegasjonsreglementet for Vestfold og Telemark fylkeskommune.

Møtekalender og saker for hovedutvalget  Vi bygger nye fylkeskommuner

Tone Berge Hansen (Ap)

Leder av hovedutvalg for næring og reiseliv og leder for hovedutvalg Telemark

tone.hansen1@vtfk.no

901 39 674

Maja Foss Five (Ap)

Leder i hovedutvalg for kultur, folkehelse, tannhelse og idrett

maja.foss.five@vtfk.no

915 18 129

Karin Hagen (Ap)

karin.hagen@vtfk.no

971 42 674

Gunn Marit Helgesen (H)

Nestleder for hovedutvalg Telemark

gunn.marit.helgesen@vtfk.no

917 40 802

Edvard Mæland (H)

edvard.meland@vtfk.no

900 43 025

Kathrine Sætre Evensen (H)

kathrine.evensen@vtfk.no

415 05 022

Beate Marie Dahl Eide (SP)

beate.marie.dahl.eide@vtfk.no

917 39 893

Thorleif Fluer Vikre (FrP)

thorleif.vikre@vtfk.no

901 16 311

Jan Erik Marius Schulze (MDG)

marius.schulze@vtfk.no

412 46 928

Torgeir Fossli (V)

torgeir.fossli@vtfk.no

906 88 515

Arne Helge Jakobsen (FP)

arne.helge.jakobsen@vtfk.no

960 12 830

Birger Hovden (Ap)

birger.hovden@vtfk.no

996 35 439

Sigvald Oppebøen Hansen (Ap)

Nestleder for hovedutvalg for kultur, folkehelse, tannhelse og idrett

sigvald.hansen@vtfk.no

416 37 139

Bjørn Rudborg (Ap)

bjorn.rudborg@vtfk.no

900 96 848

Karoline Aarvold (H)

karoline.aarvold@vtfk.no

472 37 889

Veslemøy Wåle (H)

veslemoy.waale@vtfk.no

917 03 385

Jan Thorsen (SP)

jan.thorsen@vtfk.no

976 67 590

Knut Jarle Sørdalen (Sp)

knut.jarle.sordalen@vtfk.no

992 05 783

Harald Kinck (FrP)

harald.kinck@vtfk.no

994 69 000

Torunn Hovde Kaasa (SV)

torunn.h.kaasa@vtfk.no

993 66 077

Ana Isabel Taylor López (R)

ana.lopez.taylor@vtfk.no

941 99 271

 

Publisert: 21.03.2022 Oppdatert: 21.04.2022 kl.12.05